Czyszczalnie do zboża Alistan-Agro stanowią innowacyjny pneumatyczny sprzęt do czyszczenia ziarna, który świetnie radzi sobie nie tylko z oczyszczaniem wstępnym różnych zbóż, lecz i z kalibracją na frakcje, i według wartości biologicznych. Taki powietrzy separator gwarantuje wykonanie podziału mieszanek zbożowych, a także eliminację ziarna uszkodzonego. Podobne maszyny umożliwiają każdemu producentowi ziarna uzyskanie wysokiej jakości, a co najważniejsze – taniego materiału siewnego.

Zasada działania separatora produkcji firmy Alistan-Agro oparta na bazie przepływu powietrza. Podstawowe parametry, na które dzieli się ziarno, polegają w kwestii żaglowości i wagi. Stąd przekonanie o tym, że ziarno jest klasyfikowane według ciężaru właściwego, jest błędne, ponieważ zupełnie nie ma różnicy między ciężarem właściwym połówki ziarna i całego ziarna. Separator wysyła wszystkie cięte i uszkodzone ziarna do frakcji ze śmieciem i odpadami. Tak dzięki potężnym strumieniom powietrznymв przede wszystkim odsiewane są ciężkie domieszki i kamienie, które trafiają do pierwszej frakcji, a drugi i trzeci zbiornik przeznaczony jest do ziarna. Dla odprowadzania odpadów lekkich używany jest czwarty i piąty zbiornik.

Separator Alistan-Agro wyróżnia się niektórymi cechami konstrukcyjnymi, przewaga których opiera się na zmniejszeniu strat mocy przepływu powietrza. Właśnie dzięki takiemu innowacyjnemu podejściu udało się znacznie zmniejszyć zużycie energii. Separator aerodynamiczny, produkcji firmy Alistan-Agro, będzie opłacalną inwestycją, zarówno dla dużych firm rolniczych, jak i małych gospodarstw farmerskich. Kupić ten sprzęt – to znaczy pozbyć się długiej i pracochłonnej instalacji, przy czym jego funkcjonowanie nie wymaga ogromnych placów, bo warto wygospodarować dostatecznie miejsca do wykonania załadunku i rozładunku ziarna.

Pneumo separator Alistan-Agro idealnie sprawdzi się w warunkach gospodarstwa, które nie wymaga dużych środków pieniężnych i materialnych inwestycji, przy tym daje możliwość producentowi ziarna skutecznie rozwiązać problem przygotowania i przetwórstwa ziarna, co znacznie zwiększa zysk z jego realizacji.