Czyszczalnia do zboża ALS-60

Wydajność:
we wstępnym oczyszczeniu – do 100 t/g
w pierwotnym oczyszczeniu – do 60 t/g
w kalibrowaniu (sortowaniu) – do 30 t/g

Wymiary, mm (długość x szerokość x wysokość)
2351 x 1816 x 2398

Zużycie energii
0,1-2,25 KW 380V 50HZ

Masa (kg)
1150

Opis separatora ALS-60

Czyszczalnia do ziarna ALS-60 należy do typu bezsitowego. Ten model maszyny wykonuje czyszczenie, a także kalibrację roślin strączkowych, zbóż, kultur ogrodowych, ziołowych i warzywnych, w tym samym czasie istnieje możliwość obróbki różnych mieszanek sypkich. Jednak maksymalnie wysokie wskaźniki efektywności są w trakcie przetwarzania takich roślin: kukurydza, pszenica, owies, jęczmień, len, żyto, sorgo, proso, groch, bób, soja, gryka, soczewica, gorczyca, rzepak, ziarna kawy i słonecznik.

Separator ALS-60 jest wyposażony w 4 tryby przetwarzania ziarna:

  • Wstępne czyszczenie (usuwanie lekkich śmieci, kurzu, łusek i drbnych cząsteczek ziarna);
  • Podstawowe czyszczenie (usuwanie kamieni, zgniecionego, szczupłego, przesuszonego i niełuskanego ziarna, a także różnych nasion chwastów, słomy, plew i innych domieszek);
  • Kalibracja ziarna (podział na ziarno handlowe i siewne);
  • Tryb mieszany (jednoczesne czyszczenie ziarna od śmieci i wyodrębnianie ziarna siewnego).

Separatorр ALS-60, produkcji firmy Alistan-Agro, w warunkach wykonywania wstępnego oczyszczania jest w stanie zapewnić wysoki poziom wydajności. Kalibracja powinna być wykonywana wyłącznie dla czystego ziarna. Jednak tryb mieszany nie jest w stanie zapewnić maksymalnie możliwe usuwanie śmieci. To świadczy o tym, że najpierw trzeba wykonać czyszczenie ziarna.

Czyszczalnia do zboża ALS-60 idealnie sprawdzi się w składzie kompleksu ZAV. W warunkach magazynowych załadowanie ziarna w separator należy wykonać za pomocą ładowacza taśmowego, pneumatycznego lub ślimakowego. Najczęściej po obróbce ziarno przechowywane jest w workach, które wstępnie są mocowane w separatorze.

Podnośnik kubełkowy wykonuje załadunek ziarna do maszyny, która jest zainstalowana na kompleksie czyszczenia ziarna. Zużyte powietrze razem z lekkim śmieciem i kurzem wyprowadza się z maszyny prosto na zewnątrz. Odprowadzenie tego powietrza ciąży na specjalnych rurach powietrznych.

Kupić