Separator do zboża ALS-5

Separator do zboża ALS-5 2019-07-14T23:16:22+00:00

Czyszczalnia do zboża ALS-5

Dostawa zadarmo w całej Polsce

Wydajność:
we wstępnym oczyszczeniu – do 8 t/g
w pierwotnym oczyszczeniu – do 5 t/g
w kalibrowaniu (sortowaniu) – do 2,5 t/g

Wymiary, długość (mm) x szerokość (mm) x wysokość (mm)
1550 Х 550 Х 1800

Zużycie energii
0,1-0,5 KW 220V 50HZ

Masa (kg)
180

PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ! WAŻNA INFORMACJA!

Opis separatora ALS-5

ALS-5 — wialnia do zboża typu bezsitowego, przeznaczona do czyszczenia i kalibracji wszystkich zbóż, roślin strączkowych, kultur ogrodowych, warzywnych i ziołowych kultur, a także wszelkiego rodzaju mieszanek sypkich. Wysoką wydajność separator pokazuje podczas pracy z następującymi uprawami: pszenica, kukurydza, owies, len, jęczmień, żyto, proso, sorgo, groch, soja, bób, soczewica, gryka, rzepak, gorczyca, słonecznik, ziarna kawy.

Obróbka ziarna w separatorach ALS-5 może odbywać się w 4 trybach:

  • Wstępne czyszczenie ziarna;
  • Podstawowee czyszczenie ziarna;
  • Kalibracja ziarna (sortowanie ziarna);
  • Tryb mieszany (jednoczesne czyszczenie i kalibracja).

W trybie czyszczenia wstępnego separator wialnia Alistan-Agro ma maksymalną wydajność. Z ogólnej masy wydmuchiwane są lekkie śmieci (plewy, słoma), pył i drobne cząsteczki.

Podczas podstawowego czyszczenia ziaren separator Alistan-Agro jest w stanie oczyścić masę z kamieni, szczupłego, niemłóconego, przesuszonego i rozgniecionego ziarna, nasion chwastów, łuski i słomy, kurzu i innych możliwych zanieczyszczeń.

W trybie mieszanym czyszczalnia w jednym przebiegu oddziela śmieci, wyodrębnia ziarno siewne. Ale stopień czystości ziarna siewnego będzie niższy, niż w trybie kalibracji. Dlatego zalecamy ziarno najpierw oczyścić, a następnie skalibrować.

Głównymi zaletami wialni ALS-5 są mobilność i możliwość pracy od zwykłego gniazdka 220 v, lub prądnicy. Łatwo jest poruszać się po magazynie, ponieważ jest wyposażony w koła i waży tylko 160 kg.

Ładowanie do separatora zboża odbywa się za pomocą ładowaczy ślimakowych, pneumatycznych lub taśmowych. Przetworzone ziarno z zasobników jest zazwyczaj gromadzone w workach. Do mocowania worków na separatorze są zaciski.

Taka maszyna do czyszczenia ziarna  idealnie nadaje się do wykorzystania w małych gospodarstwach z obszarem zasiewów do 300 ha.

Kupić