Separator ALS-30

Separator ALS-30 2018-07-16T13:37:28+00:00

Separator ALS-30

Wydajność:
we wstępnym oczyszczeniu – do 45 t/g
w pierwotnym oczyszczeniu – do 30 t/g
w kalibrowaniu (sortowaniu) – do 15 t/g

Wymiary, długość (mm) x szerokość (mm) x wysokość (mm)
2300 Х 1150 Х 2350

Zużycie energii
0,4-4,4 KW 380V 50HZ

Masa (kg)
560

PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ! WAŻNA INFORMACJA!

Opis separatora ALS-30

Czyszczalnia do ziarna typu bezsitowego ALS-30 stosuje się do wykonywania czyszczenia, a także kalibracji zbóż, ziół, kultur ogrodowych, roślin strączkowych, warzyw i sypkich mieszanek. Ten model separatora, produkcji firmy Alistan-Agro, gwarantuje uzyskanie maksymalnie możliwych wyników podczas przetwarzania następujących roślin: kukurydza, pszenica, owies, jęczmień, len, żyto, sorgo, proso, groch, bób, soja, gryka, soczewica, gorczyca, rzepak, ziarna kawy i słonecznik.

Taki separator wykonuje obróbkę ziarna w czterech trybach. Pierwsze dwa tryby przeznaczone do czyszczenia wstępnego i głównego, odpowiednio. Trzeci tryb opiera się na wykonywaniu kalibracji ziarna, a czwarty to tryb mieszany, którego zadaniem jest jednoczesne czyszczenie, a także kalibracja. Najwyższą wydajność separator realizuje podczas przeprowadzenia czyszczenia wstępnego (pierwszego trybu). Na tym etapie eliminuje lekkie śmieci, na przykład, kawałki słomy i ziarna, łuski, kurz.

Maszyna zapewnia kalibrację tylko pod warunkiem korzystania z czystego ziarna, gdzie potem następuje podział na ziarno handlowe i siewne. Ziarno siewne ma duży ciężar właściwy i wysoki wskaźnik energii, a także kiełkowania.

Mieszany tryb służy do jednoczesnego czyszczenia, a także kalibracji ziarna. Jednak tryb mieszany nie gwarantuje uzyskiwania dobrych wyników w zakresie czystości ziarna. Przed rozpoczęciem korzystania z tego trybu z pewnością należy wstępnie oczyścić ziarno.

Czyszczalnia do zboża ALS-30 doskonale zaprezentował się pracując razem na kompleksach ZAV lub elewatorach. W tej maszynie przewidziana jest możliwość zainstalowania w zautomatyzowane linie czyszczenia ziarna. Przetworzone ziarno trafia na przenośniki taśmowe lub w bunkry odbiorcze, a zużyte powietrze jest wydalane na zewnątrz razem z lekkim śmieciem i kurzem.

Kupić