Czyszczalnia do zboża ALS-20

Wydajność:
we wstępnym oczyszczeniu – do 30 t/g
w pierwotnym oczyszczeniu – do 20 t/g
w kalibrowaniu (sortowaniu) – do 10 t/g

Wymiary, mm (długość x szerokość x wysokość)
2385 x 1330 x 2400

Zużycie energii
0,4-1,5 KW 380V 50HZ

Masa (kg)
720

PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ! WAŻNA INFORMACJA!

Opis separatora ALS-20

Maszyna do czyszczenia ziarna ALS-20 należy do typu bezsitowego. Urządzenie świetnie radzi sobie z czyszczeniem i kalibracją ziarna różnych zbóż, ziół, kultur ogrodowych, roślin strączkowych, warzyw, a także sypkich mieszanek. Ten model separatora gwarantuje uzyskanie maksymalnie możliwych wyników podczas przetwarzania następujących roślin: kukurydza, pszenica, owies, jęczmień, len, żyto, sorgo, proso, groch, bób, soja, gryka, soczewica, gorczyca, rzepak, ziarna kawy i słonecznik.

Czyszczalnia do ziarna ALS-20 wykonuje obróbkę ziarna w czterech trybach. Pierwsze dwa tryby są oparte na wstępnym i intensywnym czyszczeniu odpowiednio. Trzeci tryb opiera się na wykonaniu kalibracji ziarna, a czwarty – mieszany, bo w nim są używane jednocześnie czyszczenie, a także kalibracja.

Ten model separatora, produkcji firmy Alistan-Agro, wykazuje wysoką wydajność w warunkach czyszczenia wstępnego, które jest przeznaczone do usuwania lekkich zanieczyszczeń, w szczególności cząstek słomy i ziarna, łusek, kurzu.

Kalibracja jest wykonywana przy załadowaniu do maszyny tylko czystego ziarna, gdzie potem następuje podział na ziarno handlowe i siewne. Ostatnie musi charakteryzować się obecnością dużego ciężaru właściwego i wysokimi wskaźnikami energii, a także kiełkowania.

Jednoczesne czyszczenie i kalibrację ziarna można przeprowadzać w trybie mieszanym. Jednak ten tryb nie pokaże dobrych wyników w zakresie czystości ziarna.

Dlatego przed kalibracją koniecznie trzeba zakończyć czyszczenie samego ziarna. Czyszczalnia do zboża ALS-20 doskonale sprawdza się podczas pracy na kompleksie czyszczenia ziarna typu ZAV lub automatycznymi liniami czyszczenia ziarna. Przenośnik kubełkowy służy do załadowania ziarna bezpośrednio do maszyny. Przetworzone ziarno trafia na taśmy transportowe lub w bunkry odbiorcze.

Kupić