Separator ALS-15

Separator ALS-15 2018-07-16T13:36:16+00:00

Separator ALS-15

Wydajność:
we wstępnym oczyszczeniu – do 22 t/g
w pierwotnym oczyszczeniu – do 15 t/g
w kalibrowaniu (sortowaniu) – do 7,5 t/g

Wymiary, długość (mm) x szerokość (mm) x wysokość (mm)

2300 Х 650 Х 2350

Zużycie energii
0,2-2,2 KW 380V 50HZ

Masa (kg)
380

PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ! WAŻNA INFORMACJA!

Opis separatora ALS-15

Czyszczalnia do zboża ALS-15 jest to maszyna do czyszczenia ziarna typu bezsitowego, przeznaczona dla czyszczenia i kalibracji wszystkich zbóż, roślin strączkowych, kultur ogrodowych, warzywnych i ziołowych kultur, w tym samym czasie istnieje możliwość obróbki wszelkiego rodzaju mieszanek sypkich. Separator zapewni uzyskanie maksymalnie możliwych wyników podczas przetwarzania następujących roślin: kukurydza, pszenica, owies, jęczmień, len, żyto, sorgo, proso, groch, fasola, soja, gryka, soczewica, gorczyca, rzepak, ziarna kawy, słonecznik.

Separator ALS-15 przeprowadza obróbkę ziarna w czterech trybach. Pierwsze dwa tryby oparte na wstępnym i podstawowym czyszczeniu odpowiednio. Trzeci tryb jest do wykonywania kalibracji ziarna, a czwarty – mieszany, ponieważ składa się z jednoczesnego czyszczenia i kalibracji.

Maksymalną wydajność separator Alistan-Agro zapewnia przy czyszczeniu wstępnym, ponieważ jest w stanie usunąć z masy różnego rodzaju lekkie śmieci, w szczególności, cząsteczki słomy i ziarna, łuski, kurz.

Czyszczalnia do ziarna ALS-15 w warunkach intensywnego czyszczenia usuwa z masy kamienie, rozgniecione, szczupłe, przesuszone i niełuskane ziarno, a także różne nasiona chwastów, słomę, plewy i inne domieszki.

Tryb kalibracji maszyna wykonuje pod warunkiem załadowania wyłącznie czystego ziarna. Separator dzieli ziarno na handlowe i siewne, biorąc pod uwagę jego ciężar. Tak do ziarna siewnego można zaliczyć maksymalnie czyste ziarno o wystarczającym ciężarze właściwym. Taki rodzaj ziarna charakteryzuje się doskonałą zdolnością kiełkowania i energią przerastania.

Za jeden proces przetwarzania odbywa się wyodrębnianie ziarna siewnego i usuwanie śmieci, co zapewnia separator w trybie mieszanym. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że wskaźniki czystości ziarna siewnego będą nieco niższe, niż w trybie kalibracji.

Dlatego, przede wszystkim, trzeba oczyścić ziarno, a następnie przeprowadzić jego kalibrację. ALS-15 idealnie sprawdzi się w składzie kompleksu ZAV lub na magazynie. W warunkach magazynowych załadowanie ziarna w separator należy wykonać za pomocą ładowacza taśmowego, pneumatycznego lub ślimakowego. Najczęściej ziarno po obróbce jest przechowywane w workach, które są mocowane na separatorze.

Z pomocą przenośnika kubełkowego odbywa się załadunek ziarna do maszyny, która jest zainstalowana na kompleks czyszczenia ziarna.

Zużyte powietrze razem z lekkim śmieciem i kurzem odprowadza się z maszyny wprost na zewnątrz. Odprowadzenie tego powietrza ciąży na specjalnych rurach powietrznych.

Kupić