Każdy producent ziarna w warunkach obecnego stanu rynku zbóż nie myśli swojego istnienia bez techniki, która pomaga uprawiać pola i zbierać plony. Jednak proces obróbki nasion będzie niekompletny bez specjalnego sprzętu, takiego jak separator do oczyszczania ziarna. Przypomnijmy, że wcześniej tryby było kupić niezbędny sprzęt do wykonania każdej operacji technologicznej. Jednak nowoczesna technika stała się bardziej uniwersalna i funkcjonalna. Tak separator ziarna, produkcji firmy Alistan-Agro, oferuje duże możliwości funkcjonalne, umożliwiające wykonanie takiego trudnego i zróżnicowanego procesu naukowo-technicznego, jakim jest separowanie ziarna. Kupić podobny sprzęt – to znaczy uzyskać wiele różnych rozwiązań w zakresie czyszczenia, sortowania ziarna po zbiorach.

Nowoczesny separator ziarna jest to maszyna betsitowa, przeznaczona do wykonywania czyszczenia i sortowania ziarna. Praca tej techniki polega na podziale funkcji, czemu sprzyja przepływ powietrza, w którym przewidziana jest możliwość regulacji. Taki sprzęt jest w stanie oczyścić i skalibrować nasiona nie tylko zbóż, lecz i nasiona warzyw, rożlin strączkowych, ziół i kultur technicznych. Na dane etapy sortowania

nasion zupełnie nie wpływa poziom ich wilgotności. Separator do ziarna szybko i sprawnie poradzi sobie z wydzieleniem lekkich i ciężkich składników mieszanek zbożowych, charakterystyczna cecha których polega w masie. Od poprawności separacji będzie zależeć zdolność kiełkowania nasion, która opiera się na ilości energii, wymaganej do kiełkowania. Separator do ziarna pozwoli znacznie zwiększyć i poprawić siewne jakości ziarna, ponieważ usuwa różne zaniczyszczenia, których jest dużo w świeżo zebranym ziarnie. Przypomnijmy, że obecność różnych zanieczyszczeń w ziarnie znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo uzyskania dobrego plonu, a co najważniejsze – wysokiej jakości.

Separator do czyszczenia ziarna Alistan-Agro, charakteryzujący się stosunkowo przystępną ceną, jest w stanie zapewnić każdemu producentowi ziarna zupełnie inne perspektywy i możliwości. Taki sprzęt stopniowo wyprowadzi każde rolnicze przedsiębiorstwo na nowy poziom, w którym dominują tylko wysokie wskaźniki wydajności. Separator zboża produkcji firmy Alistan-Agro, wykona czyszczenie i kalibrację ziarna w znacznie krótszym czasie, od którego nie ucierpi jakość samego ziarna.